ivan velev

Kırcaali Belediyesi Geçmiş Yıllara Kıyasla 2013 Yılında Yerel Vergilerden Yaklaşık 1 Milyon Leva Daha Fazla Gelir Elde Etti

Kırcaali Belediye Başkanı Yardımcısı İvan Velev: “Kırcaali Belediyesi, geçmiş yıllara kıyasla 2013 yılında yerel vergilerden yaklaşık 1 milyon Leva daha fazla gelir elde etti. Aynı zamanda beklenilen gelir planı da yerine getirilmiştir, belediye bütçesine girmesi beklenen 7 940 000 levaydı, gelirler ise 8 129 535 leva oldu. Bu da %102 oranındadır” diye açıkladı.

Verilere göre en yüksek gelir emlak vergisinden elde edilmiştir, beklenilen 1 500 000 leva rakamına kıyasla elde edilen gelir 1 604 442 leva olmuştur.2012 yılına kıyasla ise 135 383 leva değerinde artış gözlemlenmektedir. Emlak vergisinden başka yüksek rakamlar elde edilen gelirler arasında, %104 oranı ile patent vergisi ve %102 oranı ile araç vergileri yer almaktadır.

ivan velev

Yerel vergi gelirlerinin bu yüksek oranlarının sebebi Kırcaali Belediyesi Tarafından düzenlenen faaliyetlerdir. Belediye Başkanı İvan Velev: “Belediyenin resmi sitesinde, vatandaşlara ödeme şekilleri, vergi miktarları, ödeme süreleri hakkında bilgi verdiğimiz “Yerel Gelir” bölümü oluşturduk. EasyPay ve ePay kasalarında farklı ödeme usulleri ve fırsatları oluşturduk. Ödeme süresini aşan vatandaşlara bildiriler gönderiyoruz. İşverenler kurumlarıyla görüşmeler düzenleyerek şirketlerin borçları hakkında bilgiler verdik. Tüm bu faaliyetler etkisini gösterdi ve gelirlerin beklenilen rakamlar üzerinde sonuçlar verdi” diye açıklama yaptı.

Belediye başkanı yardımcısının belirttiklerine göre, maalesef her yerde olduğu gibi, Kırcaali’de de vergi borçları olan kimselerin olduğunu dile getirdi: “Böyle kişiler, vergi ve ücretlerini geciktirmeyen ve ödeyen vatandaşlara saygısızlık yapmaktadır. İşverenler kurumları ile yaptığımız görüşmeler ve gönderdiğimiz bildiriler sonrasında bu kimselerin vergi borçlarını ödemelerini umut ediyoruz. Çünkü bundan sonraki aşama, bu vergileri hukuki yollarla toplamaktır.”

Hari 99

Hari Atanasov’un Yeni Sergisi

Hari 99

9 Mayıs tarihinde, Kerim’in Evi’nde Kırcaalili ünlü Ressam Hari Atanasov, “Çakılı Çiviler Gibi” başlıklı sergisinin açılışını gerçekleştirecek. Sergide yer alacak eserler, müellifin üç yıllık çalışmaları sonucunda ortaya çıkmıştır. Meslektaşları, arkadaşları ve sanatseverler önünde Hari Atanasov resim sanatındaki yeni arayışlarını ve resim dilini kullanım yönünü paylaşacak.

“Çakılı Çiviler Gibi” sergisinin açılışı 9 Mayıs /Cuma/ tarihinde, saat 18.00’de, Kerim’in Evi’nde gerçekleştirilecek.

Endüstriyel mutfak alanında kullanılan sanayi tipi mutfak ekipmanları özel ekipmanlardır.  Catering firmaları, fırın, pastane mutfakları, firmaların yemekhane mutfakları, restaurant, cafe, bar, gibi endüstriyel profesyonel mutfaklarda kullanılmaktadır.

Endüstriyel mutfak servisi profesyonel bir iş alanıdır. Endüstriyel mutfak servisi profesyonel mutfak ekipmanlarının bakım ve onarımını kapsar. Ancak klasik mutfak makineleri servislerinden daha özel bir servis hizmetidir.

Endüstriyel Mutfak Makineleri Servisi

Endüstriyel mutfaklarda bulaşık makinesi ve fırın özel bir yere sahiptir. Endüstriyel bulaşık makinesi ve endüstriyel fırın sistemleri farklıdır ve özel bakım ve onarım hizmeti gerektirir. Endüstriyel bulaşık makinesi servisi firmamız tarafından makine konusunda uzaman kişilerce verilmektedir.

Endüstriyel mutfak fırınları sistem olarak farklılık gösterir. Endüstriyel fırın servisi hizmeti firmamız tarafından makine konusunda uzaman kişilerce verilmektedir. Her türlü endüstriyel mutfak ihtiyacı firmamız tarafından karşılanmaktadır.

Endüstriyel mutfaklarda bulaşık makinesi özel olduğundan kullanılan deterjan da özeldir. Firmamız endüstriyel bulaşık makinesi deterjanı ihtiyacınızı uygun olarak karşılamaktadır. Endüstriyel mutfak makineleri gereçleri, yedek parçaları, tamir ve bakımı firmamız tarafından yüksek kalite standartlarında sunulmaktadır.

Endüstriyel Mutfak Servisi Kalitesi

Profesyonel mutfak ekipmanları profesyonel bakım ve onarıma ihtiyaç duyarlar. Klasik mutfak ekipmanlarından farklı olarak yedek parça, tamir ve bakım gibi hizmetler uzman firmalar tarafından verilir. Endüstriyel mutfak servisi ile ilgili tüm hizmetleri firmamız profesyonel bir şekilde sunmaktadır.

Sanayi tipi mutfak ekipmanlarında arıza tespiti ve tamiri çok önemlidir. İşletmenin işlerinin aksamaması ve kalitenin düşmemesi için bu tür cihazlar hemen tamir edilmelidir.

Kurs ile Hayat Değişir

Milli Eğitim Bakanlığı onayını 2012 yılında alan Runway Kariyer eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor, başta iş garantili tıbbi sekreterlik kursu , insan kaynakları  kurs programı, netsis muhasebe eğitimi, ileri excel, bilgisayar işletmenliği, emlak danışmanlığı eğitimi, mortgage brokerlığı sertifikaları ve bilgisayar sertifikaları ile iş hayatına yeni başlayacak geçlere ve işyeri açmak isteyenler için zorunlu belgeler veren resmi Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kariyer kursu İzmir’de sizlerle. Kurs programcıları içerisinde bilgisayar kursu İzmir adıyla ülke çapında bir üne sahip olmaktayız.

Sizlere en uygun fiyatlarla halk eğitim merkezlerinde veya diğer kurumarda göremeyeceğiniz Probel eğitimi ve Netsis Muhasebe ve İnsan Kaynakları kursu içerisinde Modül eğitimi verilmektedir. İzmir’de runway Kariyer farkını yaşamak iş bulmak, sertifika almak ve iş kurmak için bizimle tanışın, Runway Kariyer İzmir Gerçekleşen Hayaller Okulu…

BURUN ESTETİĞİ VE AMELİYAT FİYATLARI

Burun şeklini estetik olarak değiştirmeye yönelik bir cerrahi operasyondur. Burun estetiği ile burun büyütülebilir ya da küçültülebilir, üst dudakla ilişkili olarak açısı değiştirilebilir. Burun ucu düzeltilebilir ya da tümsekler, girinti çıkıntılar ve diğer kusurlar giderilebilir. Burun estetiği, burnun boyutunu, şeklini ve açısını değiştirerek yüzün geri kalan kısmıyla daha uyumlu olmasını sağlayabilir. Ayrıca kronik tıkanıklık ve nefes sorunlarına neden olan yapısal bozuklukları düzeltebilir.

Burun ameliyatı, tıp alanında, plastik cerrahi içerisinde en önemli ameliyattır. Bunun nedenleri ise burunun yüzde en önemli nokta olması ve sağlık açısından büyük önem taşımasıdır. Burun ameliyatında tecrübeli ve bu konuda uzman bir cerrahı tercih etmek oldukça büyük önem taşımaktadır.

Burun estetiği düşünen hastalar için önemli bir kriter de fiyattır. Burun estetiği fiyatları doktordan doktora, şehirden şehre değişmesi çok normaldir. Her kıstasın gereksinimleri farklı olduğu için fiyatlar da bu kıstaslara göre farklılık göstermektedir.  Burun Ameliyatı yapılacağı şehir ve hastane, hastanenin bulunduğu bölge, ameliyat için kullanılacak malzemeler, hastanın hastanede kalış süresi, ameliyat esnasında uygulanacak anestezi şekli, ameliyatın öncesinde ve sonrasında kişiye sunulacak hizmetler fiyatların farklılık göstermesinde etkili kıstaslardır.

Şu unutulmamalıdır ki bizler birer doktoruz, esnaf değiliz, işimizi en iyi şekilde yapma ve hastalarımızı mutlu etme amacına hizmet etmekteyiz. O nedenle sizler için maddiyat elbette önemli ancak ikinci planda düşünülmelidir.

Burun estetiği fiyatları İstanbul’da operasyonun gerçekleştiği bölgeye, hastaneye ve tabiki ameliyatı yapan plastik cerraha  göre farklılık gösterebilmektedir.

Burun estetiği istanbul fiyatları için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Whatsapp: +90 533 300 91 70

Kaliteli ve Güvenilir Tesettür Giyim

İyi günler sevgili müşterimiz. Sanıyoruz ki şu anda bu makaleyi okuyor olmanızın sebebi tesettür giyim hakkında bir şey öğrenmek istiyorsunuz. Sizlere kaliteli bir hizmet verebilmek için elinden geleni yapan firmamız pardesü modellerine kadar her tür ürünü bünyesinde bulundurmaktadır. Aynı zamanda kap modelleri de bizden sorulur.

Sizlere elinden gelenin en iyisini yapmak için uğraşan firmamız tesettür giyim konusunda Türkiye’de adeta bir öncü olmuştur. Fakat günümüzde tesettürün önemine dikkat edilmiyor ve maalesef almak istediğiniz ürünlerin çoğu beklentilerinizi karşılamıyor. Bu nedenle sizler için öncelikle firmamızın bu konu hakkında neler düşündüğünü sizlerle paylaşmak isteriz. Tesettürün kelime anlamı örtünmektir. Dini kurallar gereği örtünmesi gereken yerlerin örtülmesi demektir. Muhafazakar yaşam tarzını benimseyen kadınlar, eşarp, şal, etek, mevsimine göre palto ya da pardösü giyerek yaşam tarzlarına göre giyinmeyi tercih eder. Tesettür erkekleri de kapsar. Erkekler de dinin belirlediği kurallar çerçevesinde giyinebilmektedir.

Ancak erkeklerin örtmesi gereken yerler, kadınlara oranla daha azdır. Bu nedenle firmalar kadın giyimine ağırlık vermektedir. Tesettür modası da özellikle son yıllarda büyük bir aşama kaydetmiştir. Firmalar kreasyonlarında tesettür giyime de yer vermekte, bunun dışında sadece tesettür kıyafetleri tasarlayan markalar da bulunmaktadır. Bu markalar muhafazakar yaşam tarzını benimsemiş kadınların da şık olabileceğini kanıtlamıştır. Günlük yaşamda, iş hayatında ve özel gecelere özel olarak tasarlanan bu kıyafetlerle kadınlar oldukça şık olabilmektedir. Kıyafetlerde kullanılan birbirinden şık aksesuarlarla çok daha gösterişli bir hale gelebilmektedir. Daha fazla bilgi ve alışveriş imkanı için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. İyi alışverişler dileriz.

TATİLLE GELEN VİZYON

Hayatımız hep belirli kurallar kurallar çerçevesinde ve belirli bir düzen etrafında dönüp durmaktadır. Kimimiz bundan iyisini ne yapayım derken kimimiz de farklılık ile gelebilecek her şeyi merak ederiz. Fakat hepimiz için  ortak ve herkes içinde doğru olan en önemli kanı vardır. Ve o da insanların sosyal çevreye karışması burada dünya hayatına dair ne olup bittiğini farklı kişilerden öğrenmesidir. Günümüz dünyası sosyallik konusunda oldukça şanslı günümüz nesli de bu konuda oldukça bilgili ve değerlendiricidir.

Günlük hayatın yorgunluğunu eğlenceli bir şekilde atmak ve bunun yanında eğlenceyi diğer bireyler ile yaşamak için bireylerde öncelikli olarak tatil kültürünün yerleşmesi gerekmektedir. Bu kültür yaşantımızı önemli bir biçimde etkileyen ve ona uygun şekilde yaşamamız gerektiğini bildiğimiz  yüce dinimiz İslam etrafında şekillenmesi gerekmektedir. Tatili en iyi ve en inançlı diğer bireylere bir o kadar hoşgörülü davranışları ilke edinen İslami otel kurallarına uygun denize sıfır ve her bireyin isteyebileceği bir otel konumuna sahip olmaktayız.

Otelimizin konumunun yanı sıra etik davranışları ve kaliteli hizmeti ile www.islamiotelalanya.com ekibi tatilinizi çevrenizdekilere özendirerek anlatacağınız bir manteliteye sahiptir. Günden güne bünyesinde barındırdığı hizmetleri arttıran kaliteli kişiliklerine anlayışlı karakterlerini eklemeyi başaran ekibimiz tam bir tatil konseptine uygun projeler ile sizlerin hizmetindedir. Geçmişten günümüze bir çok tatilciyi en iyi şekilde ağırlamanın yanı sıra mükemmel bir biçimde konaklamalarını sağlayan hizmet anlayışı ile ekibimiz her zaman sizleri beklemektedir.

Duvar resmi Çizen Kişi Kimdir?

Sokarda artık yeni bir akım var. Duvarlarda gördüğümüz devasa resimler kimler tarafından çiziliyor ve bu resimlerin anlamı ne merak ediyoruz. Sokaklardaki devasa duvar resimlerini çizenlere muralist deniyor.

Mural, duvar resmi anlamına geliyor. Tüm dünyada duvar resmi çizenler muralistler olarak anılıyor. Mural kelimesi duvara dayanan, duvarla ilgi olan anlamına geliyor. Muralist bir sanatçı olarak kabul ediliyor. Mural da bir resim sanatı örneği olarak modern sanatta yerini almış durumda.

Dünyaca ünlü muralistlerin duvar resmi çalışmaları büyük hayranlık uyandırıyor. Duvar resmi çizen kişi, resim sanatçısıdır ve tuvaller yerine sokakları, duvarları kullanılır. Sokaklar duvar ressamlarının tuvalleri olmuştur. Duvarlar resim çizmek için birer alan halini almıştır.

Duvar Resmi Sanat Olarak Nasıl Algılanır?

Modern sanat içinde duvar resimleri farklı ve özel bir yerde durmaktadır. Sokak sanatı çok eskilere dayanan bir sanattır. Sanatın yaramaz çocukları diyebiliriz sokak sanatçılarına. Genel geçer sanat kurallarını tercih etmezler ve sokakları birer sanat alanı haline getirirler.

Sokalar resim yapmak için büyük imkânlar sağlar. Devasa duvar resimleri büyük şehirlerde binaların duvarlarında çoğalmaktadır. Modern sanatta resim sergilerinden çok farklı işler yapan sanatçıların eserleri ilgi görmektedir.

Günümüzde değişen sanat algısı ile birlikte duvar ressamı sanatçı olarak çok popüler olmuştur ve büyük hayranlık uyandırır. Duvar resmi bir sanat olarak farklı ve sarsıcıcı algılanır. Özel olarak sanatla ilgilenen kitleye değil tüm insanlara hitap eder.

Duvar Resmi Çizenler Sanatçı Mıdır?

Dünyanın her yerinde ünlü duvar ressamları vardır. Duvar resmi çizenleri grafiti yapanlarla karıştırmamak gerekir. Temelde ortaktırlar ve aynı anlamdan türemişleridir. Ancak farklı işler yaparlar. Grafiti sanatçıları daha küçük alanlarda resim, yazı ve yaratıcı diğer çizimleri hayatla birleştirerek sunarlar.

Duvar ressamları ise devasa resimler yaparlar. Fabrikalar, apartmanlar, yüksek duvarlar üzerinde çalışırlar. Anlam olarak her sanatçı farklı anlamlar üretirken, alılmayıcı da farklı anlamlar çıkartabilir. Duvar resmi evrenseldir.

Duvar resmi çizmek kolay bir iş değildir. Öce sanatçının kendi tarzı ve tekniği olmalıdır. Zaten duvar ressamlığı konusunda sanatçı kendi tarz ve tekniklerini kullanarak çalışırlar. Dünyaca ünlü duvar ressamları resim sanatına teni bir boyut kazandırmıştır ve hayranlık uyandırıcı eserleri vardır.

Matbaa

Teknolojinin gelişmesinden ve her şeyin internet ortamında paylaşımından sonra matbaanın eskisi gibi kullanılamadığı düşünenler için, matbaa sektörüne teknolojiyi katarak yoluna devam Çorlu matbaa, günden güne artan kalitesiyle göz dolduruyor.

Teknolojiye ayak uyduran yapısını güler yüzlü çalışma prensibiyle buluşturan marka, baskı öncesinde müşteriyle yüz yüze iletişimi ile de müşterileri memnun ediyor. Çalışma tablosuyla birlikte çalışan Çorlu tabela, baskının ne zaman biteceğini, nasıl olacağını müşterilerinin kafasını karıştırmadan yalın bir dilde anlatarak, çift taraflı memnuniyet elde etmeyi kendine görev biliyor.

Baskı Öncesi Yapılanlar

Siz değerli müşterilerimize birbirinden kaliteli ürün sunan Çorlu promosyon, çözümsel odaklı teklifleriyle, işlerin daha hızlı sonuçlanmasını ve kararlaştırılmasını sağlıyor. İlk defa matbaa basımı yaptıracak olan müşterilerine grafik çalışmalarından, memnun müşterilerinin baskılarına kadar birçok örnek göstererek karar aşamasında elinden geldiğinden de fazla yardımcı olmaya çalışıyor.

Üretim planlaması ardından, süreci başlatan firma, gününde teslimatı ile de müşterileri tarafından beğeni topluyor. Büyük ve küçük matbaa işlerini birbirinden ayırmayan çorlu matbaa, her müşterisine eşit ölçüde davranmayı ve teklifler sunmayı kendine görev bilen adil firmalardan.

Baskı Sonrası Yapılanlar

Çalışma planlanmasına göre zamanında biten ürünleri, isteğe bağlı kişi veya kurumlara teslimatı da üstlenen firma, baskı sonrası müşterileriyle yine yüz yüne durum değerlendirmesi yapmaktadır.

Müşteriye teslim edilen ürünlerin, arşivdeki yerini almasının ardından, irtibatı kesmeyen firma, kalite anlayışı sayesinde kitlesini daha da çoğaltmayı hedefliyor.

Dalaman Airport Transfers Antalya Airport Transfers Bodrum Airport Transfers