ivan velev

Kırcaali Belediyesi Geçmiş Yıllara Kıyasla 2013 Yılında Yerel Vergilerden Yaklaşık 1 Milyon Leva Daha Fazla Gelir Elde Etti

Kırcaali Belediye Başkanı Yardımcısı İvan Velev: “Kırcaali Belediyesi, geçmiş yıllara kıyasla 2013 yılında yerel vergilerden yaklaşık 1 milyon Leva daha fazla gelir elde etti. Aynı zamanda beklenilen gelir planı da yerine getirilmiştir, belediye bütçesine girmesi beklenen 7 940 000 levaydı, gelirler ise 8 129 535 leva oldu. Bu da %102 oranındadır” diye açıkladı.

Verilere göre en yüksek gelir emlak vergisinden elde edilmiştir, beklenilen 1 500 000 leva rakamına kıyasla elde edilen gelir 1 604 442 leva olmuştur.2012 yılına kıyasla ise 135 383 leva değerinde artış gözlemlenmektedir. Emlak vergisinden başka yüksek rakamlar elde edilen gelirler arasında, %104 oranı ile patent vergisi ve %102 oranı ile araç vergileri yer almaktadır.

ivan velev

Yerel vergi gelirlerinin bu yüksek oranlarının sebebi Kırcaali Belediyesi Tarafından düzenlenen faaliyetlerdir. Belediye Başkanı İvan Velev: “Belediyenin resmi sitesinde, vatandaşlara ödeme şekilleri, vergi miktarları, ödeme süreleri hakkında bilgi verdiğimiz “Yerel Gelir” bölümü oluşturduk. EasyPay ve ePay kasalarında farklı ödeme usulleri ve fırsatları oluşturduk. Ödeme süresini aşan vatandaşlara bildiriler gönderiyoruz. İşverenler kurumlarıyla görüşmeler düzenleyerek şirketlerin borçları hakkında bilgiler verdik. Tüm bu faaliyetler etkisini gösterdi ve gelirlerin beklenilen rakamlar üzerinde sonuçlar verdi” diye açıklama yaptı.

Belediye başkanı yardımcısının belirttiklerine göre, maalesef her yerde olduğu gibi, Kırcaali’de de vergi borçları olan kimselerin olduğunu dile getirdi: “Böyle kişiler, vergi ve ücretlerini geciktirmeyen ve ödeyen vatandaşlara saygısızlık yapmaktadır. İşverenler kurumları ile yaptığımız görüşmeler ve gönderdiğimiz bildiriler sonrasında bu kimselerin vergi borçlarını ödemelerini umut ediyoruz. Çünkü bundan sonraki aşama, bu vergileri hukuki yollarla toplamaktır.”

Hari 99

Hari Atanasov’un Yeni Sergisi

Hari 99

9 Mayıs tarihinde, Kerim’in Evi’nde Kırcaalili ünlü Ressam Hari Atanasov, “Çakılı Çiviler Gibi” başlıklı sergisinin açılışını gerçekleştirecek. Sergide yer alacak eserler, müellifin üç yıllık çalışmaları sonucunda ortaya çıkmıştır. Meslektaşları, arkadaşları ve sanatseverler önünde Hari Atanasov resim sanatındaki yeni arayışlarını ve resim dilini kullanım yönünü paylaşacak.

“Çakılı Çiviler Gibi” sergisinin açılışı 9 Mayıs /Cuma/ tarihinde, saat 18.00’de, Kerim’in Evi’nde gerçekleştirilecek.

Şeker Hastalığı Ve Sarı Nokta

Tıp dilinde diyabet hastalığı, halk dilinde bilinen adıyla şeker hastalığı isminin şekerliği gibi hiçbir yönden şekere benzememektedir. Hatta şeker bu hastalığın başlıca düşmanlarından birisidir. Şeker hastalığı ileri vakalarında göz kayıplarına da sebep olduğundan dolayı her zaman göz hastalıkları ile diyabetin arasında bir bağ bulunmaktadır.

Genellikle şeker hastalığı ve göz hastalıkları arasındaki bağlantı, retina bozukluğu ve şeker hastalığının dengesiz iniş kalkışlarından sonra oluşur. Şeker hastalığı başladığı zamandan itibaren eğer kontrol altına alınmazsa gözlerde hasara sebep oluyor.

Şeker Hastalığının Gözlere Vurduğu Nasıl Anlaşılır?

Eğer şeker hastası olduysanız, mutlaka gözlerinizi altı ayda bir şeker hastalığının gözlerinize vurma riskinden korumak için uzman bir göz doktoruna göstermelisiniz. Diyabet ve göz hastalığı sonrası gözlerinizi uzman bir göz doktoruna sıklıkla muayene ettirmeniz gözlerinize vurması muhtemel olan şeker hastalığından korunmanıza sebep olacaktır.

Vücutta her organa vurabilen şeker hastalığının en çok gözlerde etki ettiğini biliyoruz. Gözlerinizi şeker hastalığından korumak istiyorsanız, ilk olarak şeker hastalığınızı dengede tutmanız gereklidir. Diyabet hastalığının sebep olduğu bir hastalık da sarı nokta hastalığı olarak bilinmektedir.

Obeziteye Bağlı Şeker Hastalığı

Şeker hastalığının bir kısmı, genetik olarak ortaya çıkmaktadır. Fakat bir kısım şeker hastalığı ve göz hastalıkları ise fazla kilodan yani obezite rahatsızlığından dolayı ortaya çıkan şeker hastalığıdır.

Obezite dolayısıyla şeker hastalığı oldu iseniz, fazla kilolarınızdan kurtularak şeker hastalığınızı kontrol altına alabilirsiniz. Kontrol altına alınan şeker hastalıklarında şeker hastalığının göze vurması diye bir risk yoktur.

Gazi Üniversitesine Yakın Apartlar

Üniversitelerin açılmalarıyla birlikte velilerin en büyük telaşları çocuklarını okula yazdırmak ve gittikleri il dışındaki okullara yakın kalacak yer sorunlarını çözmeye yöneliktir. Kalacakları yerlere çok önem vermektedirler. Güvenli olmasını istemektedirler. Ankara ilinde yer almakta olan Gazi Üniversitesine yakın apartlar siz velilere güven vermektedir. Öğrencilerin tüm sorumluluklarını alarak onlara kendi evlerinde olan sıcak ortamı sağlamaktadır.

Gazi Üniversitesi Yakındaki Kız Yurtları Özellikleri

Veliler her zaman çocuklarının rahat ve güvenir bir şekilde öğrencilik hayatlarını geçirmelerini ister. Apartlar olarak rahat ve güvenilir ortam sağlayarak öğrencilerimizin okul hayatlarını geçirmelerine yardımcı olmaktayız. Odalar 2 ve 4 kişilik olarak sizin seçiminize göre değişim göstermektedir. Gazi üniversitesine kız öğrenci yurdu içerisinde öğrenciler odalarının dışında internet bağıda kurabilecekleri çalışma odalarında derslere çalışabilmektedir. Apartlarda yemek servisleri bulunmaktadır.

Gazi üniversitesine yakın kız yurtları 7/24 saat odalarda sıcak su hizmeti vermektedir. Soğuk kış günlerinde ısınmaları yer ısınma sistemi tarafından sağlanmaktadır. Odalarda her öğrenciye ait gardırop bulunmaktadır. Ulaşım apartların önünden geçmekte olan ulaşım araçları tarafından yapılmaktadır. Apartların öğrencileri okullara götürebilecekleri servisleri mevcuttur. Alışveriş apartların yakınında olan marketlerden yapılabilmektedir.  Çamaşırlar apartın yıkama odalarında yapılmaktadır. Odalarda sandalye,  yemek masası ve çalışma masası bulunmaktadır.

Gazi Üniversitesi Kız Yurdu Maliyetleri

Gazi üniversitesi kız yurdu velilerin okullara öğrencilerini yazdırmakta yaptıkları masrafları göz önünde bulundurarak apartlar olarak daha düşük maliyetlerle karşınıza çıkmaktadır. Velilerin azcıkta olsa içlerini rahatlatmak amacıyla güvenilir ve ekonomik bir konaklama yeri sağlamaktır.

 

Pergole Nedir?

Yaşam alanlarının daha kaliteli ve daha yaşanabilir olması için uygulanacak olan sistemlerden biri de pergole tente sistemleri olmaktadır. Açık alanları dört mevsim kullanabilmek için son derece avantajlı durumlar sunan pergola sistemleri hem evlerde hem de işletmeler kullanılabilen bir yapı sunmaktadır.

Pergola sistemleri manuel sistemlerde olabileceği gibi aynı zamanda kumandalı sistemlerde de olabilmektedir. Kolay bir kullanım sunan pergole tente sistemleri aynı zamanda dayanıklı ve son derece de uzun süre kullanım sunan sistemleri sunmaktadır.

Pergole Çeşitleri

Pergole tente sistemleri bahçelerde, teraslarda ve tüm açık alanlarda kullanılabildiği gibi aynı zamanda yeme içme mekanlarında açık alanları kapalı alan haline getirmede ve alan kazanmada son derece etkili bir sistem sunmaktadır.

Dayanıklı malzemeden elde edilen ve tamamen kullanım rahatı sunan pergole fiyatları ise oldukça düşük rakamlar içermekte ve her bütçe için uygun olan bir sistem sunmaktadır. Pergole genişliği, manuel veya otomatik oluşu bu fiyatları etkilemektedir.

Tente ve Pergole Sistemleri

Tamamen yüksek kalite standardında üretilen ve çok uzun yıllar boyunca da dayanıklılığı ile sizlere farklı bir yaşamsal alan sunacak olan pergole tente fiyatları en uygun rakamları içerdiği gibi aynı zamanda oluşan yaşam alanları da konforlu ve lüks alanlar olacaktır.

Pergole tente sistemleri sadece üst tarafı kapatabileceği gibi aynı zamanda yan taraflar da kapanabilmekte ve bu sayede de tamamen izole ve kapalı alanlar oluşturulmaktadır.

3 Pankreas kanseri, pankreas cerrahisi, pankreas kisti pankreas tümörü

Pankreas karının arka bölümünde bulunan sindirim ve şekerin düzenlenmesinden yardımcı olan önemli bir organımızdır. Özellikle sindirim sisteminde önemli işlevi olan bu organ çeşitli sebeplerden zarar görebilir. Pankreas hastalıları içinde yer alan pankreas kanseri  olarak bilinen kanser türü fazla kilolu olan kişilerde ve sigarayı çok sık kullanan kişilerde görülmektedir. Erkelerde görülme sıklığı kadınlara nazaran biraz daha fazladır. Kilo kaybı, vücudun renginde sararma, iştahsızlık gibi belirtileri görülmektedir.

Pankreas Tümörü Hastalığı

Pankreas hastalıkları içinde yer alan pankreas tümörü hastalığı pankreastan buraya yakın organlara yayılmasıyla oluşan bir hastalıktır. Karaciğere kadar hastalık sıçramaktadır. Karaciğer metastazı olan bölgelerde dokuların için gri beyaz yumrular biçiminde yayılmaktadır.

Belirtileri bulunduğu yere göre değişebilir. Genel belirtiler olarak kilo kaybı, güçsüzlük, karnın üst bölümünde ağrılar şeklinde görülmektedir. Cerrahi girişimler için daha erken teşhis gereklidir. Tümör her tarafa yayılmadan erken teşhisi önemlidir.

Pankreas Kisti Nedir?

Pankreas hastalıkları içinde yer alan iyi ve kötü huylu olanları olan pankreas kisti pankreastaki kanalların tıkanması ya da iltihaplanmasıyla ortaya çıkmaktadır. Basit olanlar tedavi edilebilmektedir. Pek çok çeşidi bulunmakla birlikte tedavi şekli çeşidine göre değişebilir.

Pankreas hastalılarının tedavisi için pankreas cerrahisi hekimlerin ilgi duydukları alanların başında gelir. Henüz çok gelişmiş olmamakla birlikte çalışmalar yapılmakta ve bu konuda araştırmalar yapılmaktadır.

VERİMİ YÜKSEK TAVUKLARIN SATIŞI

Günümüzün en büyük özelliklerine sahip ve en çok verim veren hayvanları arasında ilk sıralarda şüphesiz tavuklar gelmektedir. Tavuk özelliği ve kahvaltıdan  akşam yemeklerine kadar sofralarda eksik olmamasından dolayı talebi de yüksektir. Tavuk satışı konusunda sizlere en büyük yardımları doğal olarak dürüst ve güvenilir işletmeler vermektedirler. Bu işletmeler belirli birkaç belgeye sahip olan ve yüzlerce tavuğun satışına aracılık eden işletmelerden çıkar.

Tavuk, bir çok hayvan türünün de olduğu gibi kendi arasında cinslerine ayrılmaktadır. Bunlardan en verimlilleri arasında lohman Brown ve ataks tavuğu  bunlardan sadece iki tanesidir. Lohman Brown tavuklarının verimleri oldukça yüksek türdedir.Fakat salma adı verdiğimiz tavukçuluk çeşidi yapıldığında verimi düşmesi muhtemel olan bir türdür. Çiftlik ve salma adını verdiğimiz tavukçuluk çeşitlerinde yumurta verimleri farklılık göstermektedir .Salma tavukçuluk esnasında 250-270 arasında yumurta alması muhtemeldir. Fakat çiftlik tavukçuluğunda bu durum 300 kadar yumurta alınması muhtemeldir.

Bir diğer konuda satış rekorları kırdığımız ataks tavuğudur. Bu tavuk cinsi yüksek yumurta ırkı olup bahçe tavuğu çeşididir. Bu tavuk çeşidi 18 haftadan önce yumurta vermez. Rengi genellikle krem, açık kahverengi ve pembemsidir. Bu tavuk çeşidinde dikkat edilmesi gereken nokta bu ırkın birinci kan olmasıdır.

Sizlere bir çok konuda bilgi vermeyi kendine ilke edinen müşterilerini daima ön planda tutan ,bakanlık onaylı belgeleriyle yıllardır bu sektörün içinde olan işletmemiz sizleri de kalitemizden faydalanmaya davet etmektedir.

ETİLER’DE SPA

Sizlere İstanbul’un en nezih ve nezihliğinden dolayı da bir çok rahatına düşkün bireyler tarafından ilk tercihler arasında yer alan Etiler ve Etiler’i en güzel şekilde nasıl değerlendirebileceğiniz konusunda tavsiye ve etkinliklerden söz edeceğim. Öncelikle Etiler İstanbul’u ve İstanbulluları anlatması bakımından oldukça büyük önem taşır. Mini İstanbul olarak da isimlendirebileceğimiz Etiler bir çok etkinlik ve bir çok fonksiyonun orta noktası haline gelmiştir. Özellikle Etiler spa merkezi sizlere bu fonksiyonların ilk sırası olarak nitelendirilebilir.

Spa; daha teknik bir ifadeyle ifade edecek olursak şifalı veya faydalı sular tarafından yapılan bakım demektir. Rahatlatıcı özelliği ve kişilerin deşarj olması açısından oldukça önemli bir etkinliktir. Vücut bakımı olarak da bilinen spa ülkemizde son yıllarda daha ayrıntılı bir şekilde bilindiği için doğal olarak da gelişimi son yıllarda yaşanmaktadır. Mineraller zengin sulardan bakım kaynaklandığı için hem ruhsal hem de biyolojik olarak bir çok faydayı bünyesinde barındırmaktadır. Milyonlarca nüfusa sahip olan güzide kentimiz İstanbul’da da son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan spa Etiler spa merkezi ayrıcalığıyla İstanbul’a spa konusunda insanların bakış açısını değiştirmiştir.

Saygın kadrosuyla, tecrübeli elemanlarıyla ve müşteriyi mağdur etmeyen anlayışıyla Etiler spa merkezi yıllardan beri bu sektörde varlığını sürdürmektedir. Sizlere her konuda yardımcı olan ekibiyle günün her saati sizleri bekleyen spa merkezimiz diğer işletmelerin aksine hiçbir zaman müşteriyi mağdur etmemiştir.

Karaciğer Kanseri

Karaciğer kanserlerine diğer tüm kanserler içerisinde daha az rastlanmaktadır. Batı toplumlarında çok daha nadir rastlanan bir tümör olarak yer alır. Genel olarak hepatit B infeksiyonunun yaygın bulunduğu Güneydoğu Asya ve Güney Afrika’da sıklıkla görülür. Karaciğer kanserleri genel olarak hepatosit adı verilen karaciğer hücrelerinden köken almaktadır. Bu yüzden, karaciğer kanserlerinin %85-90’ına hepatosellüler kanser adı verilmektedir. Bunun yanında karaciğer hemanjiomu bu türler arasında yerini almaktadır. Hemanjiom bir tümör türüdür. Bu tümörün karaciğer cerrahisi ile alınması gerekmektedir.

Risk Durumu

Karaciğer sorunlarına neden olan sebepler tam olarak bilinmemekle beraber toplumda risk altında olan kişiler yer almaktadır. Hepatit B ve hepatit C virüsü yüzünden sarılık hastalığı geçirip virüs taşıyıcısı olan kişilerde karaciğer kanseri riski yükselmektedir. Bu virüsler kan yoluyla ya da cinsel yolla insandan insana bulaşabilmektedir. Karaciğer kanseri, bu türde yer alan virüs infeksiyonları görüldükten yıllarca sonra ortaya çıkmaktadır. Bunun yanında, mısır, yer fıstığı ve diğer tahıllarda yer alan Aspergillus adında bulunan mantarların ürettiği aflatoksin adı verilen zehirler de karaciğer kanserine sebep olabilir. Erkek bireylerde, 60 yaşın üzerindekilerde ve ailesi içerisinde karaciğer kanseri olanlarda da risk bulunur.

Hastalığın Tanısı

Hastalığa tanı koyabilmek için ilk adım doktor muayenesidir. Muayene esnasında karın içindeki karaciğer, dalak gibi organlardaki büyümeler incelenmektedir. Kan testleri içerisinde alfa fetoprotein olarak adlandırılan maddenin yüksek miktarda olması karaciğer kanseri tanısını desteklemektedir. Karaciğer sorunları genel olarak karaciğer ameliyatı ile düzeltilmektedir.

Dalaman Airport Transfers Antalya Airport Transfers Bodrum Airport Transfers Mum