ivan velev

Kırcaali Belediyesi Geçmiş Yıllara Kıyasla 2013 Yılında Yerel Vergilerden Yaklaşık 1 Milyon Leva Daha Fazla Gelir Elde Etti

Kırcaali Belediye Başkanı Yardımcısı İvan Velev: “Kırcaali Belediyesi, geçmiş yıllara kıyasla 2013 yılında yerel vergilerden yaklaşık 1 milyon Leva daha fazla gelir elde etti. Aynı zamanda beklenilen gelir planı da yerine getirilmiştir, belediye bütçesine girmesi beklenen 7 940 000 levaydı, gelirler ise 8 129 535 leva oldu. Bu da %102 oranındadır” diye açıkladı.

Verilere göre en yüksek gelir emlak vergisinden elde edilmiştir, beklenilen 1 500 000 leva rakamına kıyasla elde edilen gelir 1 604 442 leva olmuştur.2012 yılına kıyasla ise 135 383 leva değerinde artış gözlemlenmektedir. Emlak vergisinden başka yüksek rakamlar elde edilen gelirler arasında, %104 oranı ile patent vergisi ve %102 oranı ile araç vergileri yer almaktadır.

ivan velev

Yerel vergi gelirlerinin bu yüksek oranlarının sebebi Kırcaali Belediyesi Tarafından düzenlenen faaliyetlerdir. Belediye Başkanı İvan Velev: “Belediyenin resmi sitesinde, vatandaşlara ödeme şekilleri, vergi miktarları, ödeme süreleri hakkında bilgi verdiğimiz “Yerel Gelir” bölümü oluşturduk. EasyPay ve ePay kasalarında farklı ödeme usulleri ve fırsatları oluşturduk. Ödeme süresini aşan vatandaşlara bildiriler gönderiyoruz. İşverenler kurumlarıyla görüşmeler düzenleyerek şirketlerin borçları hakkında bilgiler verdik. Tüm bu faaliyetler etkisini gösterdi ve gelirlerin beklenilen rakamlar üzerinde sonuçlar verdi” diye açıklama yaptı.

Belediye başkanı yardımcısının belirttiklerine göre, maalesef her yerde olduğu gibi, Kırcaali’de de vergi borçları olan kimselerin olduğunu dile getirdi: “Böyle kişiler, vergi ve ücretlerini geciktirmeyen ve ödeyen vatandaşlara saygısızlık yapmaktadır. İşverenler kurumları ile yaptığımız görüşmeler ve gönderdiğimiz bildiriler sonrasında bu kimselerin vergi borçlarını ödemelerini umut ediyoruz. Çünkü bundan sonraki aşama, bu vergileri hukuki yollarla toplamaktır.”

Hari 99

Hari Atanasov’un Yeni Sergisi

Hari 99

9 Mayıs tarihinde, Kerim’in Evi’nde Kırcaalili ünlü Ressam Hari Atanasov, “Çakılı Çiviler Gibi” başlıklı sergisinin açılışını gerçekleştirecek. Sergide yer alacak eserler, müellifin üç yıllık çalışmaları sonucunda ortaya çıkmıştır. Meslektaşları, arkadaşları ve sanatseverler önünde Hari Atanasov resim sanatındaki yeni arayışlarını ve resim dilini kullanım yönünü paylaşacak.

“Çakılı Çiviler Gibi” sergisinin açılışı 9 Mayıs /Cuma/ tarihinde, saat 18.00’de, Kerim’in Evi’nde gerçekleştirilecek.

İstanbul Konaklama Yerleri

İstanbul otelleri içerisinde çok pahalı ve lüx otellerin olduğu kadar, mütevazi ve cebe uygun fiyatları olan otellerde mevcut. Bu otellerin içinde en uygun olanları gezilmek istenen bölgelere ve ulaşım yerlerine yakın olanlardır.

Bu otellerin bazıları yine fiyat olarak hem uygun hem de fırsatları akla yatkın olanlar konaklama yerleridir. Birçok otel kendi başına bir tatil köyü formundadır. Bu tür yerlerde konaklamak isteyenler biraz daha fazla para ödemek durumunda kalabilirler ama yapacakları tatil için değer.

Bu tür otellerin kendilerine ait bazı kampanyaları da mevcuttur. Bu kampanyalar içinde ücretsiz çaylar, canlı müzik, sınırsız içecek gibi özellikler de mevcuttur.

İstanbul konaklama yerlerinin geneli müşteri odaklı çalışan yerlerdir. Memnun olan müşterinin tekrar tercih sebebi olacağı düşüncesi ile birçok kampanyaya, bir de hizmet kalitesi eklenince ortaya harika bir tatil çıkabiliyor.

Konaklama yeri olarak tercih edilebilecek otellerin çoğunda fiyatlar kampanya dahili olması dolayısı ile her şey dahil 130 TL’ den başlayan yerler var. Bu yerlerde üç öğün yemek ve hizmet fiyata dahil sayılıyor.

Bazı lüx semtlerde dahi dört ya da beş yıldızlı otellerin fiyatları 240 TL’ ye kadar düşebiliyor. Tamamen hizmet amaçlı düşürülen bu fiyatların içerisinde otelin tüm masrafları dahil. Extra bir ücret talebinde de bulunulmuyor.

Sultanahmet hotels içinde en uygun ve yüksek kaliteli olan oteller genellikle meydana yakın yerlerde olan oteller. Bunun sebebi ulaşım yerleşime yakın bölgelerde kurulmuş olmalarıdır. Gidilecek her yerin adım mesafesinde oluşu masrafları büyük ölçüde azaltıyor.

Ayrıca Sultanahmet otelleri birçok binada olduğu gibi tarihi yapısı ile dikkat çekebilecek nitelikte. Birçoğu da tatil için uygun accomodation Istanbul yeri.

Elektronik Aksamların Hayatımızdaki Yeri

Günümüzde pek çok kişi aracında müzik dinleme keyfini sonuna kadar yaşamak ister. Otomobilde araç dinlemek isteyenler oto teyp yardımıyla arzu ettiği müziği dinleyebilmektedir.

Birçok oto teyp modeli bulunmaktadır. Gün geçtikçe oto teyplerin özelliklerinde de büyük gelişmeler ortaya çıkmaktadır. Usb kartla kullanılan oto teypler sayesinde istediğiniz müziği dinleme fırsatına sahip olabilirsiniz.

İyi bir oto müzik sistemi için kaliteli bir oto teyp almak gerekmektedir. Oto teybin ön ve arka hoparlöre bağımsız olarak kumanda edilebilmesi de önemlidir. İyi bir oto teybin içerisinde güçlü bir amfi çıkışı olmalıdır. Otomobilde kaliteli bir müzik dinleyebilmek için CD player olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır.

Mevlüt anfisi ile Özel Günlerinizi Renklendirin

Mevlüt anfisi kongre, sınıf, mevlüt, toplantı gibi kalabalık alanlarda sesini duyurabilmek için mevlüt anfisi sık sık kullanılmaktadır. Mevlüt anfilerinin ses kaydetme özelliği sayesinde mevlüt gibi etkinliklerde sesin herkese yayılması sağlanır.

Camilerde sık sık kullanılan mevlüt anfisi özel gün ve davetlerde de önemli bir yere sahiptir.  Ses kaydetme özelliği ve hoparlörü sayesinde geniş kitlelere sesi eşit bir şekilde yayan mevlüt anfisi son zamanlarda çok kullanılan elektronik ses sistemleri arasında yer almaktadır.

Powerbank İle Şarj Derdine Veda Edin

Powerbank cep telefonu, tablet, notebook, ultrabook, mp3 player ve daha birçok taşınabilir cihazları şarj edilebilmesi sağlayan araçlardır. Birçok kişinin en çok yakındığı konuların başında taşınabilir cihazların sık sık kullanılması nedeniyle ortaya çıkan şarj sorunu yer almaktadır.

Şarj problemini ortadan kaldırabilmek için powerbank üretilmiştir. Powerbank bataryadan hiçbir farkı bulunmayan uzun ömürlü ve güvenilir aletlerdir. Son teknoloji ile üretilen powerbanklar sayesinde taşınabilir cihazlarınızı rahatlıkla kullanabilecek ve şarj sorununu ortadan kaldırabileceksiniz.

Yenilenebilir Enerji Her Eve Girecek

Bir çok bölgede iyice yaygın bir kullanımlılığa sahip olmaya başlayan yenilenebilir enerji sistemleri, ev ve iş yerinde enerji tasarrufu sağlamasının yanı sıra oldukça sağlıklı bir çözümdür. Güneş enerjisi ile sıcak su ve elektrik üretmenin mümkün olduğu ve sıcak iklimlerde elektrik faturası yükünden yüksek miktarda tasarruf edildiği bilinmektedir.

Güneş enerjisi için kullanılan tüm ürünleri yıllardır satan Elektrozirve enerjinin doğal ve yenilenebilir olmasını savunur. Uzun yıllardır bu işi yapan ve deneyimli olan firmamızın e ticaret sitesi üzerinden inverter, akü, güneş paneli, kablo ve diğer malzemeleri kolayca satın alabilme imkanınız vardır.

Yenilenebilir enerji bir çok açıdan faydalıdır. Güneş enerjisinin bazı faydalarına değinecek olursak;

  • Enerji tasarrufu sağlar,
  • Çevreye zarar vermez,
  • Güneşin faydalı etkilerinden yararlanmanızı sağlar,
  • Sıcak su kullanırken D vitamininden maksimum fayda görmenizi sağlar,
  • Elektrik olmadığı zamanlarda, elektrik kullanabilirsiniz,
  • Bazı durumlarda enerjinizi satarak para bile kazanabilirsiniz.

Görüldüğü üzere bir çok bölgede güneş enerjisinden yararlanmak mümkündür. Özellikle güneşlenme süresi uzun olan bölgelerde çok verimli bir kullanım sağlar. Bir çok sıcak bölgede sıcak su ihtiyacının karşılandığı güneş, ücretsiz ve tükenmeyen bir enerji kaynağıdır.

Elektrozirve, yıllardır enerji tasarrufu alanındaki gelişmeleri yakından takip etmekte ve bir çok kişi bu yöntemle enerji tasarrufu sağlamakta, elektrik kesintilerinde de sorun yaşamamaktadır. Siz de bu imkanlarda yararlanmak için bir çok ürünü satın alabileceğiniz sitemizde bütçenize uygun çözümler bulabilirsiniz.

Güneş panelleri, inverter çeşitleri, akü çeşitleri ve diğer tüm güneş enerjisi kullanımı malzemelerine uygun ödeme seçenekleri ve kaliteli ürün garantisi ile ulaşabilmeniz mümkün olmaktadır. Siz de enerji tasarrufu yapmak istiyorsanız, bütçenize uygun seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Dalgıç Pompa

Hava ve su geçirmeyecek ölçüde sıkıca kapatılmış olan bir tasarım ile üretilen dalgıç pompa, sıvı çekim işlerinde kullanılan bir pompa çeşididir. Elektrik enerjisi kullanılarak sıvı çekmeye yarayan bu ürünler jel akü adı verilen aküler kullanılarak, enerji ihtiyaçlarını karşılarlar.

Dalgıç pompalarda kullanılan frekans düzenleyiciye inverter adı verilir ve inverter sayesinde olumsuz koşullarda motorun zarar görmemesi için dengeleyici bir güç dağılımı sağlanmaktadır. Bir çok kişi için gerekli olan dalgıç pompalar, kuyudan su çekme gibi işlemlerde de kullanılır. Bu işlemler için kullanıldığında temiz su çekmeye yarayan modeller tercih edilir.

 

Sanayi tipi kullanılan pompalar, daha büyük olabilir ama tümünün işleyişi aynıdır. Kaliteli bir pompa olumsuz koşullara dayanıklı olacağından

Dalgıç Pompa Kullanım Alanları

Temiz ve kirli su çekimlerinde kullanılan pompalar, bir çok farklı amaç için kullanılsa da, kullanım amaçları sıvıları elektrik enerjisi ile çekmektir.

  • Foseptiklerden sıvı çekilmesinde,
  • Temiz suların çekilmesinde,
  • Kaynak sularının çekilmesinde,
  • Çamur suyu çekilmesinde sıkça kullanılmaktadır.

Sıvıların tahliyesi esnasında kullanılan dalgıç pompalar, kaliteli bir şekilde üretildiğinde zor şartlara dayanıklı olarak uzun süre kullanılabilmektedir. Bir çok kişi TSE belgeleri pompaların satın alınmasını tercih eder.

Her türlü sıvı sondajının sağlanması için kullanılan ürünleri, kullanım amaçlarına uygun olarak seçmek önemlidir. Basınç seviyesi ile ilgili değişik özellikleri bulunan dalgıç tip pompalar seçilmektedir.

Dalgıç Pompa Seçimi

Dalgıç pompa seçimi yapılırken, yukarda da bahsettiğimiz gibi kullanım amacına göre dalgıç pompaları seçilmektedir. Çamur için kullanılan pompalar ile, temiz su tahliyesi için kullanılan pompalar aynı özelliklerde değildir.

Bu yüzden kullanım amacının belirlenmesi önemlidir. Kirli suların tahliyesi için kullanılan bir pompa, temiz su tahliyesi için kesinlikle kullanılmaz.

EN GÜZEL FİLMLER

Günlük hayatımızda iş hayatımızın monotonluk durumlarında ve yorucu tempodan sıkıldığımızda film izleme seçeneği bizim için oldukça keyifli ve rahat bir seçenek olarak durmaktadır. Kendiniz ve sevdiğiniz insanlar için oldukça keyifli ve hoş biz film dizi keyfi yapabilirsiniz.

Üstelik bu keyfi gerçekleştirdiğimizde herhangi bir ücret ödemesi yapmıyor ve hiçbir sorunla karşılaşmıyoruz. Beğendiğiniz ve izlemekten keyif aldığınız film ya da dizileri izlerken herhangi bir şekilde ses ya da görüntü kalitesinden ödün vermeden yabancı dizileri de aynı keyifle ve hd kalitesiyle izleme imkanına sahip olabilirsiniz.

İzlemeyi arzuladığınız film ya da dizilerde isterseniz dilediğiniz şekilde durdurup farklı bir günde kaldığınız yerden anında izleyebilirsiniz. Ülkemizde son yıllarda internetinde gelişimi ile birlikte yabancı diziler yerli dizilerden daha sıkı ve iddialı bir şekilde takip edilmekte. Yabancı dizi izlemekten keyif alan izleyicilerimiz için en kaliteli dizileri adresimizde bulundurmaktayız. Sizin için ve en güzel şekilde en güzel dakikaları değerlendirmeniz için sizler için çalışmaktayız.

Dizi izlerken sizlere en önemli şekilde faydalı olabilmek adına yaptığımız bir çok hizmetin olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Dizilerimiz izlerken keyif alacağınız müthiş bir şekilde dizinin sürükleyiciliğine kapılacağınızı garanti etmekteyiz. Sizlerde ekibimizin çıkarmış olduğu bu müthiş işten faydalanmak ve keyifli dakikalar geçirmek istediğiniz bir hizmetten yararlanmak isterseniz bizi seçin.

FİLMLERİ SEÇTİK DE GELDİK

Hepimiz için klasik bir hayat bir noktadan sonra kaçınılmazdır. Çünkü devam edilmesi gereken bir hayat ve yapılması gereken krişe işler vardır. Bu işler kimimiz için günleri kapsar. Kimimiz içinse aylardır hatta yıllardır aynı işi yapmaktan kaynaklanan bir sıkıcılık söz konusu olması kaçınılmazdır. Sizler için bu durumun bilincinde olan bir ekip kurmayı göz ardı etmiyoruz.

Film izlerken keyif almayı başarabilen bir toplum olduğumuzun farkındayız. Bunun bilincinde olan bir misyon çerçevesinde kendimizi sizler için feda etmekten hiçbir an kaçınmayız. Keyfinize göre hd film izlemek isterseniz kaliteli görüntü eşliğinde sizlere bu hizmeti de sunmaktayız.

Hayatınızdaki yenilikleri sizlere internet  yani yeni dünyanın en önemli aracı eşliğinde sunmak gibi önemli ve zor bir görevi olan ekibimiz her zaman çalışmaktadır. Türkçe dublaj film izlerken en keyifli dakikaları en zevkli anları yaşayacağınız bir siteye erişim keyfini yaşamaktasınız. Aradığınız her keyfi her çeşit film türünü aradığınız her filmi kolaylıkla bulabileceğiniz sitemizde sizlere özel hizmetler vermekteyiz.

Aradığınız her filmi 1080 p film izleme keyfiyle bulabileceğiniz sitemizde günlük onlarca filmi en kaliteli şekilde sizlere sunmaktayız. Hayatın sıkıcılığını ve hayatınızdaki boşluğu en güzel filmleri en kaliteli şekilde izleyerek giderebilirsiniz. Sizlere özel ve en güzel filmleri bulabileceğiniz sitemizde sizler için kesintisiz yayına devam etmektedir.

İNDİR YÜKLE

Bilindiği üzere müzik, insan ya da çalgı seslerinin, belli bir biçimsel güzellik ya da duygusal ifade yaratacak biçimde düzenlenerek bir araya getirilmesini içeren sanat dalıdır. Bu düzenleme kültürlere göre belirlenmiş ayrı melodi ve ritim standartlarına uygun olarak gerçekleştirilir. Herkesin bilindiği gibi müzik ruhun gıdasıdır tanımı çok fazla gerçeklik payına sahiptir. Bunun en önemli kanıtı ise ne zaman, nerede, hangi durumda olursak olalım müzik dinleyebilme potansiyeline sahibiz. Ülkemizde radyo dinleme geleneği epey eski dönemlere dayanmaktadır. Fakat günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte müzik dinleme alışkanlığımız epey bir artmış durumdadır. Bu yüzden radyo dinleme alışkanlığı yerini internet aracılığıyla müzik dinlemeye bırakmıştır.  Müzik dinleme kanallarının en başında ise youtube gelmektedir. Youtube dünya çapında en gelişmiş müzik ve video paylaşım sitesidir. Bu yüzden müzik dinleme konusunda çok gelişmiş bir sitedir. Youtube sayesinde internete düşen yeni youtube mp3 şarkılar dinleyebilme veya klipleri izleyebilme olanağı bulunabilmektedir. Bununla birlikte klipleri izlemek ve dinlemekten ziyade, youtube ile sunulan en büyük olanaklardan bir tanesi de, dinlediğimiz şarkılarda mp3 indirme olanağı bulabilmektir. Bunun haricinde youtube, internet kullanıcılarına film izleme olanağı da sağlamaktadır. Bu kadar çok olanağın arasında youtube ile para kazanmak isteyen kullanıcılara para kazanma imkânı da sağlamaktadır. Youtube ile para kazanma olayı ise uzun çabalar gerektirmektedir. Bu para kazanma olayı ise, kullanıcıların kanal oluşturarak, kendi kanallarında özgün bir şekilde çekilen videoların paylaşımında, diğer youtube kullanıcılarının izleme oranına göre değerlendirilmektedir. Belli izlenme oranına göre ücretlendirme yapan youtube, birçok kişiye ciddi anlamda para kazandırdığı çok açık bir şekilde belli olmaktadır. Fakat bu ciddi meblağlara ulaşabilmek için uzun bir çaba ve performansa ihtiyaç gerekmektedir. Yani youtube ile para kazanılıyormuş deyip para kazanmayı denemek isteyen herkes o kadar çabuk para kazamamaktadır. Bunun gerçekleşebilmesi için bu işe emek harcamak gerekmektedir.

Dalaman Airport Transfers Antalya Airport Transfers Bodrum Airport Transfers Mum